O!MEGA Kadra

W O!MEGA Liceum zależy nam na tym, aby uczniowie podziwiali i szanowali swoich nauczycieli za to, jakimi są specjalistami w swoich dziedzinach, z jakim zaangażowaniem dzielą się wiedzą i w jakim stopniu interesują się swoimi uczniami.

Zatrudniamy wykwalifikowaną i kompetentną kadrę, która potrafi budować relacje bez straszenia i demonstrowania władzy. Uważamy, że cele nauczycieli i uczniów są zbieżne – chodzi o to, żeby uczyć się ciekawych rzeczy i wspólnie przeżywać licealną przygodę.

Agnieszka Stefanowska

Mentor, język polski

Agnieszka Stefanowska ukończyła studia magisterskie na kierunku Filologia Polska UAM w Poznaniu na specjalności nauczycielskiej w zakresie metodyki nauczania języka polskiego w szkole podstawowej i średniej. 

Lata przepracowane w szkołach publicznych zaowocowały ogromem doświadczeń i refleksji dotyczących metod uczenia literatury i języka, a także określeniem priorytetów w tej dziedzinie. Jako konsultantka oświatowa promowała nowoczesne techniki uczenia się, bazujące na współczesnej wiedzy o możliwościach ludzkiego mózgu. Praca w O!Mega Szkole Podstawowej i Liceum pozwala jej wykorzystywać umiejętność budowania relacji jako podstawę pracy dydaktycznej. 

Jej pasją jest film, wprowadza więc ten kontekst kulturowy do swoich zajęć najczęściej jak to możliwe. Od kilku lat uczestniczy z młodzieżą w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. 

Marta Witkowska

Mentor, matematyka

Matematyczka, dzięki której nasi uczniowie nie tylko umieją, ale przed wszystkim lubią ćwiczyć swój intelekt. Marta to doskonały dydaktyk matematyki, który imponuje licealistom w klasie Science. Poza szkołą spotkacie ją występującą w chórze gospel, ale to właśnie w szkole chcemy ją widzieć jak najczęściej!

Zapytajcie ją kiedyś, na czym polega system świateł albo banknotów w motywowaniu uczniów – przekonacie się, że można bez prymitywnych, behawioralnych technik oraz bez ocen przekonać uczniów do matematyki.

Marcin Piątyszek

Mentor, historia, WOS

Animator kultury, polonista, nauczyciel etyki i historii, tutor, producent muzyczny. Na co dzień pracuje w liceum oraz prowadzi poznański LOKAL – miejsce spotkań. Od 2005 roku animator rozmaitych przedsięwzięć kulturalnych w Poznaniu. Stworzył m.in. oprawę dźwiękową do czterech edycji festiwalu Animator, jest twórcą takich projektów muzycznych jak Wieniawski Remixed czy Elektroika. Od 2012 roku swoje działania związane z edukacją kulturalną zaczął kierować do dzieci i młodzieży. Współpracował z Festiwalem Malta oraz Sztuka Szuka Malucha. W O!MEGA Liceum dba o to, by rozmaite zjawiska społeczne, polityczne, ekonomiczne i historyczne uczniowie umieli zobaczyć w szerokim kontekście.

Marcin pracuje problemowo, a nie chronologicznie, bo mocno wierzy, że wychowanie do myślenia jest ważniejsze od wychowania do „recytowania z pamięci”.

Anna Lubarska

Język angielski

Ukończyła filologię szwedzką i skandynawistykę na Wydziale Neofilologii UAM. 

Od lat zaciekawiona edukacją alternatywną oraz pracą z młodzieżą w duchu porozumienia bez przemocy. Podczas studiów odbyła stosowną praktykę pedagogiczną i uzyskała kwalifikacje nauczyciela. Następnie została magistrą filologii na Wydziale Neofilologii UAM ze specjalnością skandynawistyka. Podczas rocznej wymiany studenckiej na Uniwersytecie w Sztokholmie została stypendystką Swedish Women’s Educational Association oraz zgłębiała tajniki przekładu tekstów literackich i użytkowych. Ukończyła roczny kurs tłumaczeń literackich organizowany przez Ambasadę Szwecji w Warszawie oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Absolwentka studiów podyplomowych w elitarnej Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM (specjalność: tłumaczenia pisemne). Tłumaczka przysięgła języka angielskiego.   

 

Marzy jej się, żeby każdy jej uczeń osiągnął taki sukces, jakiego pragnie. Chociaż cieszą ją dobre wyniki egzaminów, bardziej ceni, kiedy młodzież zaczyna lubić języki obce i posługiwać się nimi.  

Martyna Kalemba

Język niemiecki

Absolwentka edukacji elementarnej z językiem niemieckim oraz terapii pedagogicznej. Pracuje jako nauczyciel języka niemieckiego oraz lektor w szkole językowej. Język niemiecki jest jej pasją! Uwielbia uczyć młodzież języka niemieckiego i kultury państw germańskich.

W wolnym czasie czyta niemieckie książki, ogląda filmy oraz tańczy.

Carlos Perdomo

Język hiszpański

Carlos, z pochodzenia Meksykanin, uczy języka hiszpańskiego w O!MEGA Liceum. Dlaczego warto podjąć naukę z Carolsem? Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie i najczęściej używanym we wszystkich sieciach społecznościowych. Podczas zajęć poznacie nie tylko język urzędowy 21 państw, ale także latynoską muzykę, jedzenie i kulturę. Dołącz do tej wielkiej przygody przez świat latynoski i bądź częścią milionów ludzi w nim zakochanych.

Klaudia Janczarczyk

Geografia

Klaudia to doświadczona nauczycielka przyrody i geografii, związana z O!MEGĄ od 2018 roku. Geografia to dla niej nie tylko mapa i praca w sali, ale przede wszystkim poznawanie świata i pokazywanie go uczniom, aby poszerzać ich horyzonty.

Miłośniczka podróży na własną rękę. Jej życiowe motto “Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi”.

Zwolenniczka dobrego smaku, rozwoju osobistego i muzyki. Posiada własną pasiekę, dlatego raczy nas wspaniałymi miodami. Gra na skrzypcach.

Monika Aleksander–Pawlak

Chemia

Chemiczka z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu własnego biznesu o profilu edukacyjnym, którego celem jest popularyzacja nauk przyrodniczych. Ukończyła chemię materiałową na UAM. Już w trakcie studiów wiedziała, że przyszłość swoją zwiąże z dydaktyką chemii.

Wyznaje zasadę, że eksperyment jest najistotniejszym elementem procesu poznawczego. Najbardziej zawiłe kwestie wyjaśnia w prosty sposób, kładąc nacisk na praktyczny aspekt nauk ścisłych. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma uniwersytetami dziecięcymi, zdarzyło jej się też wykładać na uniwersytecie trzeciego wieku, gdzie znana była jako Pani Probówka. Jej mocnymi stronami są kataliza heterogeniczna i chemia analityczna.

Weronika Andrzejewska

Fizyka

Doktor nauk fizycznych Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz absolwentka Państwowych szkół muzycznych I i II stopnia. Doświadczenie zawodowe zdobywała m. in. w Deutsches Elektronen-Synchrotron DESY w Hamburgu, Helmholtz Zentrum w Berlinie (HZB), Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk oraz Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.  

Obecnie jest pracownikiem naukowym Centrum NanoBioMedycznego UAM w Poznaniu, nauczycielką fizyki w O!Mega Szkole i Liceum, a ponad to naukowcem w firmie SmartBee Club. Jest autorką kanału edukacyjnego #Biofizyczka na Facebooku i Instagramie oraz współpomysłodawczynią i współtwórczynią edukacyjnych gier planszowych w Wydawnictwie Science Boards. Wszystkie swoje pomysły edukacyjne wykorzystuje w najróżniejszy sposób w szkole, tak, aby zaciekawić dzieci i młodzież naukami ścisłymi.  

Weronika Gądek

WF, trening pływania i tenisa

Były pracownik jednego z największych banków w Polsce. Absolwentka AWFu, która przez wiele lat trenowała piłkę nożną. W O!MEGA Liceum duży nacisk kładzie na sporty zespołowe, które jej zdaniem najlepiej rozwijają zdrowego ducha rywalizacji, kooperację w grupie i umiejętność odnalezienia i wzmacniania swoich mocnych stron.

Weronika to dusza towarzystwa, bez której już nie wyobrażamy sobie codziennego, pracowego roz-ruchu.

Marta Leoniuk

Przedsiębiorczość, design thinking i problem solving

Marta uczy O!MEGA licealistów przedsiębiorczości, ekonomii w praktyce i dwóch przedmiotów dodatkowych: design thinking i problem solving. Scenariusze na lekcje wymyśla samo życie, a ona sama najchętniej uczy uważnego patrzenia na otaczający świat, a dopiero później wkuwania na pamięć ekonomicznych regułek.

Licealiści projektują parki, wydarzenia sportowe, firmy przyjazne różnorodności i szkolne eventy. Wspólnie zastanawiamy się nad funkcjonalnością miast, kondycją gospodarek, znaczeniem relacji w budowaniu biznesu i przyjaznych klientowi rozwiązań. Kilometry rozmów, kopalnia rozważań i dużo śmiechu – zapraszamy na lekcje!

Michał Paul

Klub Debat Oksfordzkich

Michał jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego, zwycięzcą kilku turniejów debat oksfordzkich, finalistą mistrzostw Polski w debatach. Obecnie pełni funkcję eksperta i jurora w trakcie eliminacji i finałów Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich.

Prowadził kluby TEDowe w liceum i na studiach. Jako stypendysta Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Institute zajmował się kilkoma projektami łączącymi uczelnie w USA i Polsce.

Joanna Sowińska

Opiekun metodyczny

Psychoterapeutka z ponad 10-letnim stażem, klinicystka kształcąca psychologów, pedagogów i nauczycieli. Jest związana z liceum od początku jej istnienia. Tworzy zaplecze metodologiczne szkoły, nadzoruje pracę kadry i realizację założeń zarówno programu O!MEGA Liceum, jak i ogólnopolskiej podstawy programowej.

W codziennej pracy najważniejsze są dla niej pogodzenie wymagań systemu z potrzebami uczniów. Gdy nie ma jej przy komputerze, to prawdopodobnie podgląda O!MEGA lekcje, biega z uczniami po deszczu lub rozmawia z nimi o przyszłości, która na pewno będzie inna, a Joanna chce ich na to przygotować. W wolnym czasie rusza na południe Europy.

Natalia Uchman

Dyrektor Szkoły i Liceum

Natalia czuwa nad tworzeniem kultury organizacyjnej w O!MEGA Liceum, wdrażaniem i optymalizowaniem procesów i odpowiada za formalno-organizacyjne aspekty życia Liceum. Jest managerem z praktycznym doświadczeniem w zarządzaniu projektami z różnych obszarów biznesu. Od 8 lat przeprowadza procesy projektowania produktów i usług wykorzystując metodologię Design Thinking, SIT i Process Iceberg do tworzenia konceptu i prototypu, a następnie projektowania kolejnych etapów rozwoju produktu / usługi, aż po wdrożenie.

Umiejętnie nadzoruje poszczególnymi fazami projektu skupiając się nad poprawą efektywności zachodzących procesów. Od 13 lat przejmuje odpowiedzialność za całokształt powierzonych prac i potrafi opracować różne scenariusze i ścieżki działań. Myśli strategicznie. Posiada 8-letnie doświadczenie w branży usługowej (B2C, B2B).

W latach 2018 – 2020 roku wykładowca w obszarze wdrażania innowacji.

Magdalena Kubiak

Psycholog szkolny, Study Skills

Magda jest psychologiem, który doskonale rozumie, że wspieranie polega na tym, żeby człowiek zyskał wiarę w swoje kompetencje i działał w kierunku coraz większej samodzielności. Dlatego nie udziela porad, nie wyręcza, nie mówi uczniom, jak mają żyć, czy załatwiać swoje sprawy. W zamian proponuje mądre pytania, analizę opcji, przyglądanie się konsekwencjom, towarzyszenie w próbach i eksperymentach.

Profesjonalnie szkoli się w kierunku psychoterapii systemowej, ma duże doświadczenie zawodowe, bo wiele rzeczy ją interesuje. O ludziach najwięcej uczy się w podróży, a do tych ma wiele okazji, bo od 16 lat tańczy w zespole folklorystycznym.

Brała udział w konkursach i festiwalach m.in. w Brazylii, Korei, Malezji, Nepalu, Japonii, Nowej Zelandii. Jak już zdarzy się, że ma wolną chwilę, to czyta Mroza i Chmielarza albo spotyka się z przyjaciółmi.

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację? Napisz do nas!

O!MEGA LICEUM

ul. Przełajowa 5
61-622 Poznań
szkola@omegaszkola.edu.pl

Rekrutacja i pytania dotyczące zapisów do Liceum:
+48 572 380 699
rekrutacja@omegaszkola.edu.pl

Dołącz do O!MEGA Liceum

 

Wypełnij poniższy formularz rekrutacyjny, aby otrzymać Informator Kandydata ze szczegółowymi informacjami na temat Liceum oraz procesu rekrutacyjnego.