O!MEGA Kadra

W O!MEGA Liceum zależy nam na tym, aby uczniowie podziwiali i szanowali swoich nauczycieli za to, jakimi są specjalistami w swoich dziedzinach, z jakim zaangażowaniem dzielą się wiedzą i w jakim stopniu interesują się swoimi uczniami.

Zatrudniamy wykwalifikowaną i kompetentną kadrę, która potrafi budować relacje bez straszenia i demonstrowania władzy. Uważamy, że cele nauczycieli i uczniów są zbieżne – chodzi o to, żeby uczyć się ciekawych rzeczy i wspólnie przeżywać licealną przygodę.

Agnieszka Stefanowska

Język polski

Agnieszka Stefanowska ukończyła studia magisterskie na kierunku Filologia Polska UAM w Poznaniu na specjalności nauczycielskiej w zakresie metodyki nauczania języka polskiego w szkole podstawowej i średniej. 

Lata przepracowane w szkołach publicznych zaowocowały ogromem doświadczeń i refleksji dotyczących metod uczenia literatury i języka, a także określeniem priorytetów w tej dziedzinie. Jako konsultantka oświatowa promowała nowoczesne techniki uczenia się, bazujące na współczesnej wiedzy o możliwościach ludzkiego mózgu. Praca w O!Mega Szkole Podstawowej i Liceum pozwala jej wykorzystywać umiejętność budowania relacji jako podstawę pracy dydaktycznej. 

Jej pasją jest film, wprowadza więc ten kontekst kulturowy do swoich zajęć najczęściej jak to możliwe. Od kilku lat uczestniczy z młodzieżą w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. 

Marta Witkowska

Matematyka

Matematyczka, dzięki której nasi uczniowie nie tylko umieją, ale przed wszystkim lubią ćwiczyć swój intelekt. Marta to doskonały dydaktyk matematyki, który imponuje licealistom w klasie Science. Poza szkołą spotkacie ją występującą w chórze gospel, ale to właśnie w szkole chcemy ją widzieć jak najczęściej!

Zapytajcie ją kiedyś, na czym polega system świateł albo banknotów w motywowaniu uczniów – przekonacie się, że można bez prymitywnych, behawioralnych technik oraz bez ocen przekonać uczniów do matematyki.

Marcin Piątyszek

Historia, Współczesność

Animator kultury, polonista, nauczyciel etyki i historii, tutor, producent muzyczny. Na co dzień pracuje w liceum oraz prowadzi poznański LOKAL – miejsce spotkań. Od 2005 roku animator rozmaitych przedsięwzięć kulturalnych w Poznaniu. Stworzył m.in. oprawę dźwiękową do czterech edycji festiwalu Animator, jest twórcą takich projektów muzycznych jak Wieniawski Remixed czy Elektroika. Od 2012 roku swoje działania związane z edukacją kulturalną zaczął kierować do dzieci i młodzieży. Współpracował z Festiwalem Malta oraz Sztuka Szuka Malucha. W O!MEGA Liceum dba o to, by rozmaite zjawiska społeczne, polityczne, ekonomiczne i historyczne uczniowie umieli zobaczyć w szerokim kontekście.

Marcin pracuje problemowo, a nie chronologicznie, bo mocno wierzy, że wychowanie do myślenia jest ważniejsze od wychowania do „recytowania z pamięci”.

Anna Lubarska

Język angielski

Ukończyła filologię szwedzką i skandynawistykę na Wydziale Neofilologii UAM. 

Od lat zaciekawiona edukacją alternatywną oraz pracą z młodzieżą w duchu porozumienia bez przemocy. Podczas studiów odbyła stosowną praktykę pedagogiczną i uzyskała kwalifikacje nauczyciela. Następnie została magistrą filologii na Wydziale Neofilologii UAM ze specjalnością skandynawistyka. Podczas rocznej wymiany studenckiej na Uniwersytecie w Sztokholmie została stypendystką Swedish Women’s Educational Association oraz zgłębiała tajniki przekładu tekstów literackich i użytkowych. Ukończyła roczny kurs tłumaczeń literackich organizowany przez Ambasadę Szwecji w Warszawie oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Absolwentka studiów podyplomowych w elitarnej Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM (specjalność: tłumaczenia pisemne). Tłumaczka przysięgła języka angielskiego.   

 

Marzy jej się, żeby każdy jej uczeń osiągnął taki sukces, jakiego pragnie. Chociaż cieszą ją dobre wyniki egzaminów, bardziej ceni, kiedy młodzież zaczyna lubić języki obce i posługiwać się nimi.  

Ewa Ilczyna – Przepiórkowska

Język niemiecki

Urodziła się i dorastała w Wałbrzychu, w cieniu kopalń oraz pięknych, choć niezbyt wysokich gór (kto nie był – Ewa gorąco poleca).

Do Poznania przywiała Ewę chęć studiowania na UAM. Po pięciu latach zmagań na filologii germańskiej przeniosła się do Studium Języka Niemieckiego dla Pracowników UAM, by pomagać tym, którzy chcieli posiąść ten jakże piękny i lubiany przez wszystkich język. Od kilku lat pracuje ze studentami przeróżnych wydziałów, a także przybywającymi z całego świata stypendystami. W tym roku kręta ścieżka nauczycielska doprowadziła ją do O!MEGA Liceum.

Prywatnie mieszka na wsi z rodziną, dla której chętnie gotuję i piecze ciasteczka. W wolnych chwilach wskakuje na rower, a potem siada na kanapie, by przy herbatce oglądać z mężem seriale lub pochłania kolejne książki.

Carlos Perdomo

Język hiszpański

Carlos, z pochodzenia Meksykanin, uczy języka hiszpańskiego w O!MEGA Liceum. Dlaczego warto podjąć naukę z Carolsem? Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie i najczęściej używanym we wszystkich sieciach społecznościowych. Podczas zajęć poznacie nie tylko język urzędowy 21 państw, ale także latynoską muzykę, jedzenie i kulturę. Dołącz do tej wielkiej przygody przez świat latynoski i bądź częścią milionów ludzi w nim zakochanych.

Klaudia Janczarczyk

Geografia

Klaudia to doświadczona nauczycielka przyrody i geografii, związana z O!MEGĄ od 2018 roku. Geografia to dla niej nie tylko mapa i praca w sali, ale przede wszystkim poznawanie świata i pokazywanie go uczniom, aby poszerzać ich horyzonty.

Miłośniczka podróży na własną rękę. Jej życiowe motto “Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi”.

Zwolenniczka dobrego smaku, rozwoju osobistego i muzyki. Posiada własną pasiekę, dlatego raczy nas wspaniałymi miodami. Gra na skrzypcach.

Monika Aleksander–Pawlak

Chemia, Wice-dyrektorka Liceum, Liderka Pionu 4-8 i LO

Chemiczka z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu własnego biznesu o profilu edukacyjnym, którego celem jest popularyzacja nauk przyrodniczych. Ukończyła chemię materiałową na UAM. Już w trakcie studiów wiedziała, że przyszłość swoją zwiąże z dydaktyką chemii.

Wyznaje zasadę, że eksperyment jest najistotniejszym elementem procesu poznawczego. Najbardziej zawiłe kwestie wyjaśnia w prosty sposób, kładąc nacisk na praktyczny aspekt nauk ścisłych. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma uniwersytetami dziecięcymi, zdarzyło jej się też wykładać na uniwersytecie trzeciego wieku, gdzie znana była jako Pani Probówka. Jej mocnymi stronami są kataliza heterogeniczna i chemia analityczna.

Marcin Klempka

Fizyka

Magister inżynier, absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Fizyka Techniczna na specjalności Optyka i Elektronika Kwantowa. Posiada doświadczenie naukowe, w tym udział w kilku międzynarodowych konferencjach. Obecnie rozwija swoje fizyczne pasje, kontynuując edukację w Szkole Doktorskiej.

Pierwsze doświadczenia dydaktyczne nabył w trakcie studiów, zaczynając jako korepetytor matematyki i fizyki dla uczniów liceum. Pozwoliło to na rozwój umiejętności dydaktycznych i nawiązanie współpracy z O!MEGĄ Szkołą w Poznaniu. Naukowy zapał pcha go do przemycania spojrzenia bardziej specjalistycznego na fizykę, przy jednoczesnym trenowaniu logicznego myślenia i otwartości na różne perspektywy.

W wolnym czasie wielki fan sportów zespołowych, w szczególności koszykówki i jej historii.

Weronika Gądek

Wychowanie fizyczne

Były pracownik jednego z największych banków w Polsce. Absolwentka AWFu, która przez wiele lat trenowała piłkę nożną. W O!MEGA Liceum duży nacisk kładzie na sporty zespołowe, które jej zdaniem najlepiej rozwijają zdrowego ducha rywalizacji, kooperację w grupie i umiejętność odnalezienia i wzmacniania swoich mocnych stron.

Weronika to dusza towarzystwa, bez której już nie wyobrażamy sobie codziennego, pracowego roz-ruchu.

Sara Piotrowska

Biologia

Sara jest studentką studiów II stopnia na kierunku Nauczanie Biologii i Przyrody Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Biologia, specjalności nauczanie biologii i przyrody tego samego uniwersytetu. Tematyka jej pracy licencjackiej dotyczyła zastosowania map myśli w nauczaniu biologii.

Sara jest fanką nielinearnych notatek, sketchnoting’u, map myśli, rysunków i infografik w nauczaniu i życiu prywatnym. Zwolenniczka lekcji na świeżym powietrzu i zajęć opartych o obserwacje i doświadczenia biologiczne. Sara interesuje się również procesem uczenia się z punktu widzenia fizjologii pracy mózgu. W trakcie III roku studiów zaprojektowała i przeprowadziła w jednej z poznańskich szkół autorskie warsztaty „Naucz się uczyć”. Ich głównym celem jest umożliwienie uczniom poznania efektywnych metod uczenia się nauk przyrodniczych i wdrożenia ich do własnego procesu edukacyjnego.

Daria Motała

Podstawy przedsiębiorczości, biznesu i zarządzania

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej obroniła doktorat. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje prowadzenie zajęć tam właśnie oraz na Uniwersytecie WSB Merito. Ukończyła również liczne kursy podnoszące kompetencje dydaktyczne, związane z nauczaniem w formie bezpośredniej, jak również zdalnie.

Z O!MEGA Liceum związana od zaledwie roku i to poprzez dziecko, które uczy się w tej szkole. Sposób jej funkcjonowania i nastawienie nauczycieli do metod i narzędzi przekazywania wiedzy są jej jednak bliskie i dlatego zgłosiła swój akces do nauczania przedmiotów powiązanych z organizacją i zarządzaniem. Chciałaby podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, ucząc się jednocześnie jak je kreatywnie rozwijać dzięki poznawaniu sposobu postrzegania świata przez młodych ludzi.

Hubert Karmiński

Muzyka, trening twórczy

Absolwent Duńskiego Instytutu Muzyki Elektronicznej, gdzie uzyskał tytuł B.M. na Royal Academy of Music Aarhus w klasie Nielsa Rønsholdt’a. Część swojej edukacji pobierał również w Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem Rafała Zapały. Posiada bogate doświadczenie jako realizator dźwięku w teatrze, w tym prawie trzyletnią współpracę z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Zdobył tytuł technika realizacji dźwięku i nagrań studyjnych kończąc wrocławską Szkołę Muzyki Nowoczesnej. W 2021 roku został laureatem stypendium artystycznego Miasta Poznania. Uczestniczył w seminariach i warsztatach prowadzonych m.in. przez Julianę Hodkinson, Natashę Barrett, Hannę Hartman, Macieja Obarę.

Aktywny w środowisku kulturalno-oświatowym, jest Kołorkingiem Muzycznym oraz twórcą inicjatywy KOimpro!. Współzałożyciel projektów takich jak net-label Wielu Nagrania; festiwale Hiatus, µHiatus, Muzyczne Komplety. Był stypendystą MKiDN w kategorii muzyka z projektem baŚNIE na nowo (2020). Produkował festiwale takie jak OFF Opera oraz Malta Festival.

Natalia Uchman

Dyrektorka Szkoły i Liceum O!MEGA

Natalia czuwa nad tworzeniem kultury organizacyjnej w O!MEGA Liceum, wdrażaniem i optymalizowaniem procesów i odpowiada za formalno-organizacyjne aspekty życia Liceum. Jest managerem z praktycznym doświadczeniem w zarządzaniu projektami z różnych obszarów biznesu. Od 8 lat przeprowadza procesy projektowania produktów i usług wykorzystując metodologię Design Thinking, SIT i Process Iceberg do tworzenia konceptu i prototypu, a następnie projektowania kolejnych etapów rozwoju produktu / usługi, aż po wdrożenie.

Umiejętnie nadzoruje poszczególnymi fazami projektu skupiając się nad poprawą efektywności zachodzących procesów. Od 13 lat przejmuje odpowiedzialność za całokształt powierzonych prac i potrafi opracować różne scenariusze i ścieżki działań. Myśli strategicznie. Posiada 8-letnie doświadczenie w branży usługowej (B2C, B2B).

W latach 2018 – 2020 roku wykładowca w obszarze wdrażania innowacji.

Magdalena Kubiak

Liderka pionu psychologiczno-pedagogicznego

Magda jest psychologiem, który doskonale rozumie, że wspieranie polega na tym, żeby człowiek zyskał wiarę w swoje kompetencje i działał w kierunku coraz większej samodzielności. Dlatego nie udziela porad, nie wyręcza, nie mówi uczniom, jak mają żyć, czy załatwiać swoje sprawy. W zamian proponuje mądre pytania, analizę opcji, przyglądanie się konsekwencjom, towarzyszenie w próbach i eksperymentach.

Profesjonalnie szkoli się w kierunku psychoterapii systemowej, ma duże doświadczenie zawodowe, bo wiele rzeczy ją interesuje. O ludziach najwięcej uczy się w podróży, a do tych ma wiele okazji, bo od 16 lat tańczy w zespole folklorystycznym.

Brała udział w konkursach i festiwalach m.in. w Brazylii, Korei, Malezji, Nepalu, Japonii, Nowej Zelandii. Jak już zdarzy się, że ma wolną chwilę, to czyta Mroza i Chmielarza albo spotyka się z przyjaciółmi.

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację? Napisz do nas!

O!MEGA LICEUM

ul. Przełajowa 5
61-622 Poznań
szkola@omegaszkola.edu.pl

Rekrutacja i pytania dotyczące zapisów do Liceum:
+48 572 380 699
rekrutacja@omegaszkola.edu.pl

Dołącz do O!MEGA Liceum

 

Wypełnij poniższy formularz rekrutacyjny, aby otrzymać Informator Kandydata ze szczegółowymi informacjami na temat Liceum oraz procesu rekrutacyjnego.